Užívejte si svůj život doma – a přenechte únavnou práci chytrým řešením od Homematic IP. Díky tomu můžete pohodlně ovládat topení, osvětlení a mnoho elektronických zařízení. Veškeré ovládání je možné jak přímo z domova, tak i kdekoli jinde, kde máte svůj chytrý telefon a připojení k internetu.

K tomu, abyste se doma cítili pohodlně, toho moc nepotřebujete. Jen několik vybraných produktů od Homematic IP vám přináší pohodlí, které si přejete. To vám dává nejlepší základ pro snadnou integraci dalších řešení do vašeho systému chytré domácnosti, pokud je to nutné.

Chytré osvětlení

Představte si: Stačí pohyb prstu na smartphonu nebo hlasový příkaz – vaše světlo je již přizpůsobeno vaší náladě a preferencím. Po individuálním nastavení se mohou celé světelné situace dokonce samy regulovat automaticky; podle vašich specifikací. Se stmívacími aktory Homematic IP můžete také snadno nastavit a automatizovat intenzitu osvětlení dle nálady a denní doby. A pokud chcete stávat jako při východu slunce i v tmavé ložnici, můžete například nastavit automatické rozjasňování osvětlení postupně před vaším probuzením.

Vytápění v chytré domácnosti

Chytrá regulace vytápění je cestou nejen ke snadnému snížení nákladů na topení, ale také k pohodlnému a komfortnímu nastavení teploty přesně tehdy, když zrovna potřebujete. Snadno například automatizujete vytápění tak, abyste měli ráno vždy příjemně vyhřátou koupelnu. Chytrý termostat v každém pokoji zajistí také přesné dodržení nastavené teploty, takže už se vám nebude stávat, že v jedné místnosti máte příliš horko a ve vedlejší stále nemůžete dosáhnou požadované teploty.

Bezpečnostní řešení

Pokus o vloupání lze již odrazit dobře viditelnou vnější sirénou. Můžete také použít ovládání světla k předstírání přítomnosti v noci nebo v době vaší nepřítomnosti. Pokud by přesto došlo k pokusu o vloupání, je to detekováno různými zařízeními a senzory a obyvatelé jsou informováni. Homematic IP vám k tomu nabízí okenní a dveřní kontakty, detektory přítomnosti a pohybu.

Integrujte data o počasí do chytré domácnosti

Pokud se rolety stahují při silném slunečním světle, pokud se markýza stáhne při náhlém dešti, pokud topení reaguje na pokles teploty: pak jste pravděpodobně do svého chytrého domu integrovali některý z chytrých senzorů počasí Homematic IP. Aplikace Homematic IP zobrazuje aktuální údaje o počasí. Nárůst komfortu pocítíte – ať je slunečno, prší, bouřka nebo sněží.

Kompatibilní s jinými produkty, Alexa & Co.

Pomocí Homematic IP snadno integrujte do svého chytrého domu řadu zařízení jiných značek. A svůj Homematic IP Smart Home můžete také ovládat hlasovými příkazy přes Amazon Alexa a Google Assistant. Platformu Home Connect Plus můžete použít k propojení všech partnerských zařízení Home Connect Plus mezi sebou as Homematic IP. Tím se rozšiřuje kompatibilita s mnoha zařízeními od známých výrobců: např. B. Philips Hue, Nokia Health a telefon Android