Ceny energií rostou a s nimi i náklady na vytápění domů, bytů nebo kanceláří, které jsou pro mnohé stále větší zátěží. S chytrou regulací vytápění budete méně závislí na cenách energií na vytápění, ať už máte elektrické vytápění, podlahové vytápění nebo klasické radiátory. Chytrá regulace topení se vyplatí nejen v případě snižování nákladů na vytápění, ale také v případě ovládání osvětlení nebo elektrických spotřebičů.

Nízká investice, snadná instalace a okamžitá úspora nákladů

S technologií chytré domácnosti stačí malá počáteční investice, abyste pocítili úspory. Pořízením několika základních produktů chytré domácnosti Homematic IP budete mít pod kontrolou hlavní nákladové faktory vaší domácnosti a pomohou vám ušetřit až 33% nákladů na vytápění*. Jádrem každého systému je přístupový bod, ke kterému stačí připojit chytré termostaty a případně senzory, které detekují například otevřená okna a vypínají vytápění v případě jejich otevření. Vytápění můžete ovládat přímo přes chytré termostaty nebo pomocí vašeho chytrého telefonu se zdarma dostupnou aplikací. Díky chytrým termostatům a nastavení topných profilů přes aplikaci budete každý pokoj vytápět na přesně nastavenou teplotu a jen tehdy, když opravdu potřebujete.

Chytrá regulace radiátorů

Chytré radiátorové hlavice Homematic IP zajišťují automatickou, vysoce účinnou a přesnou regulaci radiátorového topení. Snadno je vyměníte za běžné radiátorové hlavice i bez vypouštění vody z topení nebo jiných zásahů. Díky dlouhé výdrži baterie zařízení vyžadují minimální údržbu a jsou ideální nejen do bytů a rodinných domů, ale i do kanceláří nebo veřejných prostor. Okenní kontakty spolehlivě detekují otevřená okna a hlavice pak automaticky omezí vytápění, dokud místnost nevyvětráte. Pro ještě přesnější a úspornější regulaci můžete spárovat radiátorové hlavice s nástěnným termostatem v každém pokoji, který potom měří teplotu na vhodném místě a není ovlivněn teplotou v okolí samotného radiátoru.

Dynamické hydraulické vyvážení od Homematic IP

Studie německého institutu Fraunhofer IEE potvrdily, že radiátorové hlavice Homematic IP eTRV-2 a eTRV-E provádí automaticky na každém radiátoru dynamické a adaptivní nastavení teploty. Díky tomu již není nutné ruční hydraulické vyvážení každého radiátoru pomocí přednastavení ventilu. Oproti klasické statické regulaci má automatické nastavení Homematic IP také jednoznačnou výhodu v tom, že průtok každého radiátoru se dynamicky přizpůsobuje skutečné potřebě tepla v příslušné místnosti. Vytápění je tak opravdu vždy efektivně nastaveno a v každé místnosti dosáhnete přesně nastavenou teplotu – každý den a za každého počasí, bez zbytečných ztrát. 

Nakoupit produkty pro chytrou regulaci radiátorů

Chytré podlahové vytápění

Podlahové vytápění je již od začátku obzvlášť komfortní systém vytápění. Jeho integrací do systému chytré domácnosti můžete dále výrazně zvýšit komfort a úspory díky optimalizaci topných profilů, využití okenních kontaktů a případně i automatickému hydraulickému vyvážení topného okruhu. Homematic IP chytrá regulace podlahového vytápění vám nabízí širokou škálu možností jak pro novostavby, tak i pro optimalizaci stávajícího systému podlahového vytápění. Chytrou regulaci podlahového topení můžete napojit také na tepelné čerpadlo nebo další zdroje tepla (kotel apod.), případně i další zařízení jako odvlhčovače vzduchu.

Nakoupit produkty pro chytré podlahové vytápění

Chytré ovládání elektrického vytápění
(elektrické topné rohože, topné kabely, konvektory)

Elektrické vytápění je čím dál populárnější jako hlavní topení v nízkoenergetických domech, bytech i rekreačních objektech. Používá se také pro zvýšení komfortu jako doplňkové vytápění například v koupelnách. Chytrou regulací elektrického topení můžete v každém z uvedených případů ušetřit energii a často i zvýšit komfort. Pomocí aplikace Homematic IP si vytvoříte topný profil, který můžete libovolně přizpůsobit svým potřebám. 

Nakoupit produkty pro chytré elektrické topení

Jak na nastavení vašeho chytrého topení?

Nastavte si topení tak, aby reagovalo na vaše návyky

V závislosti na denní době a aktuální situaci chcete mít v každé místnosti různou teplotu. Ráno se těšíte do předem vyhřáté koupelny a jakmile opustíte dům, chcete topení ztlumit. A když se večer vrátíte, chcete mít komfortní teplotu například v obýváku. Toho docílíte snadno pomocí nastavení topných profilů. A pokud najednou změníte plán, chcete si vytápění zapnout předem ještě před tím, než přijdete domů. Všechny podobné scénáře můžete nakonfigurovat ve vašem chytrém telefonu přes zdarma dostupnou aplikaci Homematic IP.  

Efektivní vytápění v kanceláři

Snižte provozní náklady firemních prostor bez nákladných rekonstrukcí nebo velkých investic do zdroje tepla. Například běžné radiátorové termostaty můžete snadno vyměnit za bezdrátové chytré hlavice Homematic IP. Vytápění pak můžete regulovat individuálně pro každou místnost. S aplikací Homematic IP vytváříte časové programy, které jsou založeny na době přítomnosti a nepřítomnosti. Termostaty pak regulují teplotu automaticky.

*  V kombinaci s okenními a dveřními kontakty a v závislosti na chování uživatele, stavebních podmínkách budovy a stávajícím topném systému.