Řešení pro plné nebo doplňkové elektrické vytápěcí systémy v chytrých domácnostech

Trendem je využití elektrického podlahového vytápění v kombinaci s nástěnnými topidly pro plné vytápění. V kombinaci s Homematic IP nástěnnými termostaty lze teplotu v těchto místnostech nastavit zcela dle potřeby. Jádrem každého smart home systému Homematic IP je přístupový bod. Ten stačí jen jeden pro celou domácnost. Individuální nastavení pokojové teploty je řízeno podle předem určeného časového plánu nebo je nastavováno přímo prostřednictvím aplikace Homematic IP. 

(1) Termostat Homematic IP zaznamenává teplotu a vlhkost vzduchu v místnosti a průběžně je odesílá do spínacích aktorů nebo chytrých zásuvek. Termostat není nezbytný, ale zvýší přesnost dosažené teploty.

(2) Pomocí Homematic IP spínacích aktorů a spínaných zásuvek lze jednoduše spínat topné rohože, topné kabely nebo konvektory přesně podle aktuální potřeby.

(3) Okenní nebo dveřní kontakt automaticky sníží teplotu ihned po otevření oken. Díky tomu můžete ještě snížit vaše náklady na vytápění.

(4) Nástěnný dvoutlačítkový ovladač vám například umožní snížit všechny termostaty až na ECO teplotu, zapnout boost režim a podobně.