Řešení pro vytápěcí systémy s radiátory v chytrých domácnostech

Homematic IP řešení pro radiátory byly navrženo a vylepšeno tak, aby vyhovovalo tomuto topnému systému, který je stále jeden z nejpoužívanějších. Jádrem každého smart home systému Homematic IP je přístupový bod. Ten stačí jen jeden pro celou domácnost. Individuální nastavení pokojové teploty je řízeno podle předem určeného časového plánu nebo je nastavováno přímo prostřednictvím aplikace Homematic IP. 

(1) Chytré radiátorové hlavice Homematic IP nahrazují běžné ovládání radiátorů. Automaticky regulují průtok každým radiátorem, tak abyste měli v každé místnosti požadovanou teplotu. Teplotu můžete nastavit jak na vašem chytrém telefonu, tak i otáčením ovladače na radiátorové hlavici. Pro názornou ukázku montáže hlavic na radiátory a použití chytré regulace nabízíme ke stažení článek o inteligentním vytápění z časopisu Chip.

(2) Termostat Homematic IP zaznamenává teplotu a vlhkost vzduchu v místnosti a průběžně je odesílá do radiátorových hlavic. Termostat není nezbytný, ale zvýší přesnost dosažené teploty.

(3) Okenní nebo dveřní kontakt automaticky sníží teplotu ihned po otevření oken. Díky tomu můžete ještě snížit vaše náklady na vytápění.

(4) Nástěnný dvoutlačítkový ovladač vám například umožní snížit všechny radiátorové termostaty až na ECO teplotu, zapnout boost režim v koupelně a podobně.