Pro vaši inspiraci jsme připravili fotografie z instalací systémů vytápění a chlazení, kde můžete využít ovládání pomocí chytré domácnosti Homematic IP.

Moderní novostavba obklopená přírodou, která využívá podlahové vytápění a stropní chlazení.

Návrh řešení: Centrální jednotka komunikuje s bezdrátovými nástěnnými termostaty a motorickým připojovacím modulem podlahového topení. Ovládání stropního chlazení a jeho integrace do smart home systému Homematic IP je řešena prostřednictvím Multi IO Boxu. Připojovací modul ovládá na základě nastavené teploty motorické servopohony, které mění průtok v jednotlivých smyčkách podlahového topení nebo stropního chlazení, čímž je zajištěna přesná regulace teploty v každé místnosti.

Moderní kancelářské prostory s úsporným vytápěním prostřednictvím radiátorů a chytrých termostatických hlavic.

Návrh řešení: Snížení nákladů na vytápění je navrženo prostřednictvím chytré regulace Homematic IP. Radiátory jsou osazeny termostatickými hlavicemi, které jsou řízeny prostřednictvím bezdrátových snímačů teploty a vlhkosti (alternativa termostatů bez možnosti nastavení přímo na výrobku). Na oknech jsou bezdrátové okenní kontakty, díky kterým dojde ihned po otevření oken k omezení vytápění. Pro zamezení nechtěného přenastavení teploty otočným ovladačem na hlavicích je aktivovaný zámek nastavení.

Stylový rekreační domek vytápěný konvektory a krbem v Plzni.

Návrh řešení: Konvektory jsou připojeny k napájení prostřednictvím podomítkových elektroinstalačních krabic, ve kterých jsou umístěny spínací aktory Homematic IP. Chytré nástěnné termostaty snímají teplotu v každé místnosti a v případě potřeby spínají konvektory v jednotlivých mísnostech. Jádrem systému je přístupový bod Homematic IP, který lze snadno rozšířit o další funkce, jako například ovládání osvětlení nebo zabezpečení.

Ochrana okapů před sněhem a ledem pomocí topných kabelů.

Návrh řešení: Základem systému je přístupový bod a meteostanice PRO, která průběžně sleduje venkovní teplotu a vlhkost vzduchu. Pokud jsou tyto hodnoty pod nastavenou hranicí, spínací aktor instalovaný na DIN lištu v rozvaděči automaticky sepne topný kabel v okapu.

Moderní nízkoenergetický dům vytápěný elektřinou.

Návrh řešení: Centrální jednotka Homematic IP je spárována s bezdrátovými prostorovými termostaty a spínacími aktory, které jsou instalovány pod omítkou v elektroinstalační krabici nebo v rozvaděči. V případě potřeby vytápění dojde prostřednictvím aktorů k sepnutí podlahového topení (topných kabelů nebo topných rohoží) v dané místnosti. Nedílnou součástí systému musí být limitor teploty v podlaze.